Micul spanzurat politic

Forumul micului spanzurat politic.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Balivernele micului spanzurat politic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Data de înscriere : 26/10/2008

MesajSubiect: Balivernele micului spanzurat politic   Dum Oct 26, 2008 8:45 pm

jocolor

Salut,

Este seara si tocmai s-a spart petrecerea celei de a 27-a aniversare a zilei mele de nastere. M-am retras la etaj si cu miles davies in surdina incerc sa scap de greata pe care o simt crescand din ce in ce mai tare in mine. O greata de societatea asta amortita, de vecinii mei tarani si incremeniti in bautura (circa 17 milioane), de politicienii lichele. Cand m-am intors de la studii din Italia a fost pentru ca am crezut ca o sa fie mai bine, ca e tara mea, ca prietenii sunt aici, ca o sa pot sa-mi cresc copii linistit, ca o sa ajungem la o "normalitate". Toti au ras de mine. Ei bine, dupa trei ani care au trecut de la acel moment al intalnirii cu prietenii mei, cand la bauta am stat de povesti si le-am spus despre sperantele mele, acum si eu rad de mine. Am fost naiv sa cred ca se va schimba ceva. Nimic. Ba mai mult, m-am apucat si de o afacere si astfel am aflat despre si mai multe cacaturi care se fac.
Asa ca daca m-am hotarat sa nu mai stau cu mainile in san si sa privesc de pe margine si doar sa injur, ci sa pun tartacuta la bataie(a mea si a celor care mai doresc). Sa vad daca pot sa gasesc solutiile viabile care sa transforme un sistem gaunos in unul functional. Si daca se vor ivi atunci ma voi spanzura politic.
Ce propun eu aici este ca un joc de strategie, numai ca placa de joc este cea reala. Avem o tara in cacat (cu toata dezvoltarea politica despre care imi vorbeste Tariceanu) si trebuie sa gasim formula care sa ne satisfaca cat mai mult pe cat mai multi. Ma refer la justitie, politica, administratie, economie, armata, educatie, sanatate etc - toate domeniile. Trebuie abordate, discutate, disecate si reparate.
Va invit astfel sa va dati cu parerea, sa criticati, sa injurati daca vreti, dar la nivel constructiv. Si apoi sa ne "spanzuram" cu toti politic. Twisted Evil
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://miculspanzuratpoliti.allgoo.us

Balivernele micului spanzurat politic
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Micul spanzurat politic :: Balivernele de inceput ale micului spanzurat politic-
Mergi direct la: